сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Само одбрани на роденденот на Вељко: Цеца не ги покани Мира, Сека и Гога

svetlana-ceca-raznatovic-veljko-raznatovic-foto-marina-lopicic-1417472707-595120

Последни вести

Светлана Цеца Ражнатовиќ по успешниот настап во Цирих ги врши последните подготвки за прославата на полнолетството на нејзиниот сил Вељко, која ќе биде организирана на 10. декември во еден белградски хотел.

На списокот на гости ги нема некогашните пријателки Мира Шкориќ, Гога Секулиќ, Сека Алексиќ, Гоца Божиновска, како ни политичарот Борислав Пелевиќ, но има можност Цеца дополнително да ги покани.

На забавата сепак ќе присуствува речиси половина од српската естрада и претставници од политичкиот врв – Ивица Дачиќ, Драган Марковиќ  Палма, Александар Антиќ, како и Шабан Шаулиќ и Марија и Верица Шерифовиќ.

-Цеца ќе угости околу 300 луѓе. Забавата ќе трае од 20 часот до 1 часот по полноќ, а ќе чини околу 16 илјади евра. Гостите ќе ги забавува оркестарот на Александар Аце Софрониевиќ, со кој ќе настапат Милица Тодоровиќ, Андреана Чеќиќ, Саша Матиќ, Драги Томиќ и Биљана Сечивановиќ. Специјално изненадување ќе бидат трубачите, како и настапот на Слаѓа од Алегро бенд, која е меѓу поканетите, а му е омилена пејачка на славеникот.

Близок извор за српски Курир рекол дека фолк дивата на прославата на 18. роденден повикала и триесетина пријатели од родниот крај.

-Вељко и Анастасија ќе ги угостат своите пријатели, а Цеца ги викнала само блиските луѓе од естрадата. Микрофонот ќе го фатат иСа Вики Миљковиќ, Шако Полумента, Миле Китиќ, Марта Савиќ, Аца Лукас, Верица Шерифовиќ и други. На списокот се и поранешниот фудбалер Дејан Станковиќ, како и актерите Виктор Савиќ и Вук Костиќ, но ги нема Сека, Брена, Мира Шкориќ и Гога Секулиќ, како пак ниту кумот Борислав Пелевиќ, заклучува изворот.

Најчитани вести