петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Само Сколари и Нишимура видоа пенал за Бразил

Можеби цел свет не виде пенал, но судијата видел и тој е тој што одлучува. И ако мене ме прашате мислам дека беше пенал, а имаше и одредени одлуки кои беа против нас, изјави селекторот на Бразил.

SAMO SKOLARI PENAL

Поврзани вести

За разлика од целиот свет, од сите фудбалски стручњаци кои се згрозени до арбитражата на јапонскиот судија, предводникот на Бразил, Луис Филипе Сколари е убеден дека Нишимура донел правилна одлука и со право покажал на белата точка во 72 минута.

„Можеби цел свет не виде пенал, но судијата видел и тој е тој што одлучува. И ако мене ме прашате мислам дека беше пенал, а имаше и одредени одлуки кои беа против нас. Но, тоа се негови проценки и нема што сега да коментираме. На Ковач, за сите коментари, ќе му кажам дека Бразил досега бил пет пати светски шампион. Ако ова е циркус, тогаш досега исто така сме биле на пет циркуси на кои сме победувале. Разбирам дека тој мора така да зборува. Веројатно и јас истото би го кажал да бев во негова кожа. Но, судиите не се тие што му носат победи на Бразил“, изјави селекторот на Бразил.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести