недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Само што стапнаа на албанско тло, српските фудбалери беа нападнати

Српската фудбалска репрезентација синоќа пристигна во Тирана во пресрет на денешниот квалификациски натпревар против Албанија, а за првиот инцидент не се чекаше многу.

Започнаа проблемите пред дуелот Албанија - Србија

Започнаа проблемите пред дуелот Албанија - Србија

Поврзани вести

Инцидентот се случи веднаш по пристигнувањето во Тирана, односно додека српските репрезентативци патуваa од аеродромот кон хотелот каде требаше да преспијат.

Низ улиците по кои се движеше автобусот беа собрани голем број домашни навивачи, со единствена намера добро да ги испровоцираат српските фудбалери. Еден од нив со тврд предмет го напукна стаклото на автобусот, а тоа беше снимено од безбедносната служба на српската полиција која имаше свои претставници со фудбалската експедиција.

За среќа, стаклото издржа, а според извештаите, фудбалерите останале мирни и присебни и не дошло до поголем инцидент.

Најчитани вести