петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Само за дамите : Накит и облека според хороскопскиот знак

Накит: Дијамант, циркон, сафир и рубин се создадени за вашиот знак. Ониксот и опалот најдобро ве смируваат, особено кога имате проблеми со авторитетот...

gagagag

Поврзани вести

Елегантно, спортски или во тренд, многу накит, малку додатоци…откријте каква облека сакаат хороскопските знаци.

Овен– Вие премногу барате и сте многу пребирливи кога е во прашање облеката. Со огнениот темперамент ви одговара црвената боја, а смирувачки ви делуваат виолетовата и црната. Одлично ви стои спортската гардероба, но и вечерните фустани.

Накит: Дијамант, циркон, сафир и рубин се создадени за вашиот знак. Ониксот и опалот најдобро ве смируваат, особено кога имате проблеми со авторитетот.

Бик – За вас важи изреката: малку, но избрано. Во свилено кимоно, под кое имате само долна облека од чипка, вие зрачите со вистински сексипил. Фустаните со цветни дезени и длабоко деколте ја истакнуваат вашата еротична сензуалност. Вашите бои се зелена, смарагдно зелена, розева и светло сина.

Накит: Прстен со смарагд и жад ви носи среќа, особено во љубовта. Кога сте тажни или разочарани ќе ве смират сафирот, тиркизот или аквамаринот.

Близнаци – Вие сакате спортски стил, удобна облека, шорцеви, сандали, лесни сакоа, фармерки, големи шешири. Сивата, сребрената, бледо жолтата и бојата на земја се идеални за вас. Кога сакате малку екстраваганција, вашата гардероба ја надополнувате со впечатлив накит и очила за сонце.

Накит: Носете жолт сафир ако сакате да делувате помладо, а александрит или слонова коска ако сакате да оставите впечаток на сериозна личност. Доколку имате љубовни проблеми ќе ве смират килибарот, топаз, опал, аметист или жад. Избегнувајте бисери, поради чувствителноста.

Рак – Најдобро ви прилегаат елегантните класични кроеви, особено свилените фустани, белата и сите нијанси на сина, бои кои ја нагласуваат вашата женственост, но и приврзаноста за домот и семејството.

Накит: Вистински избор за вас се аквамарин, сафир, бисери и сребро. Горскиот кристал и рубинот ви носат пари и самодоверба, а ве смирува ониксот.

 Лав -Вие сакате да го истакнете тоа што е најдобро кај вас. Најдобро се чувствувате во фустани, сакате да бидете забележани. Ви одговара облека која е атрактивна, квалитетна, во златна, црна, жолта или портокалова боја.

Накит: Златото е вашиот главен и среќен метал, за младите припадници на знакот – дијаманти и циркони, тигрово око и рубин, а накитот кој најмногу го сакате се атрактивните обетки и ланчиња. Слонова коска прошарана со каменчиња ви дава моќ и харизма. За добро расположение носете месечев камен, аквамарин и розев кварц.

 Девица – Секогаш барате квалитетна гардероба, елегантни ташни од кожа, класични Chanel костими и капути обложени со крзно. Одлично ви прилега свила и сатен, особено во темнозелена, петролеј или боја на старо злато.

Накит: Зелен сафир, жад, турмалин, аквамарин, бисери… Овој накит ја враќа изгубената енергија и благотворно делува на вашиот нервен систем.

Вага – Сѐ што ќе облечете мора да биде во служба на вашата „женственост“, па затоа сакате отмена облека, од фини и меки материјали, која ја следи линијата на вашето тело и чевли со високи потпетици. Често сте естравагантно облечени во сред бел ден, сакате шешири и ракавици. Ви одговараат светлите бои, бела, жолта, светло сина, розева, портокалова и светло зелена.

Накит: Светло зелен или светло син турмалин ви даваат самодоверба и во работата и во љубовта. Светло розевиот турмалин, сафир, килибар, циркон и дијамант можат многу да ви помогнат во емоционалните кризи.

 Скорпија – Бордо плишан или мал, црн секси фустан, со реси; мини или долг фустан со шлиц; длабоко деколте, црна чипка – ова се модели во кои се чувствувате потполно свои и заводливи. Покрај црната, омилени ви се и други темни бои, тегет, темно кафена, бордо, темно зелена.

Накит: Црни бисери, хематит, темно црвен турмалин, црвен топаз ќе ви направат да имате доволно самодоверба која и онака не ви недостига. Рубинот и дијамантот ви носат пари. Белиот опал, бисерите и аквамаринот ве смируваат и опуштаат.

Стрелец – Лелеави кроеви и модели, сафари стил, спортка облека во неутрални бои, хипи изглед – овие се карактеристиките за вашиот стил на облекување. Сакате удобна облека и неформални кроеви кои одговараат за секоја прилика и во кои се чувствувате удобно, со големи чанти преку рамото. Тоа доста се разликува од вашата гардероба за вечерните излегувања, елегатните и долгите фустани. Обожавате сино, особено тиркизни нијанси, и боја на песок.

 Накит: Жолт сафир, слонова коска, циркон, жолт опал и смарагд ви носат самодоверба и среќа во патувањата. Тигарското око поволно влијае на вашата финансиска состојба. Ве смируваат сафирот, турмалин, перидот и жадот.

 Јарец – Сакате елегантни комплети, главно со панталони, како и мал црн фустан и големи свилени марами. Кимоното е еден од вашите омилени домашни парчиња облека. Вашите бои се тегет, сребрено-сива, циклама и боја на црно вино.

 Накит: Оникс, тиркиз и гранат добро влијаат на вас, како и рубин, малахит и хематит кои ви помагаат во борбата против стресот. Парите ви ги носат тиркизот, црниот бисер и родонитот. Жад, смарагд и зелен сафир поволно влијаат на вашиот нервен систем.

 Водолија – Вашите омилени дневни облеки се блуза и панталони, најчесто и фармрки, сакате хипи стил со многу дрвени и метални украси, и секако добри чизми. Дообро се чувствувате во облека со сина, зелена, тиркизна и црна боја.

Накит: Најдобро ви одговара накит од аметист, тиркиз, аквамарин и светлосин турмалин. Ониксот ве штити на работа, а виолетовиот сафир ви помага во љубовта. Месечевиот камен, килибар и слоновата коска поволно влијаат на вашите чувствителни нерви.

Риби – Кога бирате или купувате облека, нема да земете ништо што не ве ги задоволува двата основни критериуми: удобност и естетика. Сакате женствен стил на облекување, свилени фустани, плишани комплети, пријатни материјали кои не ја иритираат кожата и убави чевли. Одлично се чувствувате во сите нијанси на сина боја, виолетова и тиркизна.

Накит: Самодоверба ви даваат белите бисери, полудрагиот камен аметист и драгиот камен со сино зелена боја – аквамарин. Ако носите црни бисери, опал и црвен опал, тоа ќе ви влијае на финансиската состојба. Жадот, малахит, аквамарин и килибар, можат да ја ублажат вашата лутина, особено лутината кон партнерот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести