недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ВИДЕО: Само за жени: 10 најсекси актери на денешницата

rajan gosling

Поврзани вести

Овие згодни мажи кои имаме прилика да ги гледаме на големите и малите екрани едноставно воодушевуваат со својот стас, со шармот, неодоливите насмевки и на тоа додадено малку мистерија – ах кој може да остане рамнодушен.

10 Кристијан Бејл – самоуверен, згоден и голем актерски талент. Телото најмногу го „изваја“ за улогата на Бетмен, а најсекси сцени имаше во филмот „Американски психо“.

9. Јан Сомерхалдер – секси вампирот кој освојува со своите дефинирани мусклули, интересен хумор и продорните сини очи. Обожавателките не можат да одолеат на овој љубител на животни и неговата хуманитарна страна.

8. Џастин Тимберлејк – секси глас, одличен стат, хумор, а пред се’ завидна музичка кариера. Погледнете ги неговите најсекси сцени (но и некои смешни) од филмот „Пријатели со привилегии“.

7. Мет Дејмон – овој одличен актер освојува со завидната комбинација на добро и лошо момче. Во својата кариера има снимено голем број разголени сцени.

6. Чанинг Татум – особено завидно тело, одлична смисла за хумор, одлично танцува, романтичен но и борбено момче. Погледнете 10 пирчини зошто го сакаме Чанинг.

5. Крис Хемсворт – женската публика дефинитивно ја освои со улогата на Тор. Овој забавен скандинавски бог во филмот откри и божествено тело кое измами воздишки од милиони жени.

4. Бред Пит – со децении доминираше на врвот од листите за најсекси актер, а освен одличното тело кое внимателно го негува, освојува и со заразната насмевка, сините очи и секако со шармот.

3. Хју Џекман  – улогата на Волверин му донесе најголема слава, а со него доби и многу женски обожавателки. За неговото совршено торзо копнеат многумина, но тој остана верен само на една – неговата сопруга.

2. Рајан Гослинг – апсолутен секс симбол на денешницата женските срца ги освојува со таинствената тврдоглавост и добрите ликови од романтичните филммови. Филмот „Notebook“ е еден од најголемите романтични хитови било кога, а неговата изведба во „Crazy, stupid, love“ предизвика вистинска бура меѓу жените.


1. Метју Меконахи – уште еден од секс симболите во последните 15 години е апсолутен првак и во голем број филмски сцени и во кои го открива своето моќно торзо. Метју пак не е привлечен само поради телото туку и поради фантастичниот шарм и хумор.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести