петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Самохрана мајка направи фустан од ластичиња, го продаде за 291.000 долари

las.jpg500

Поврзани вести

Самохрана мајка направила одличен потег и заработиле неверојатни 291 илјади долари многу едноставно.

Таа направила фустан од 20.000 разнобојни ластичиња, а истиот е продаден преку „ebay“ .

За правењето на фустанот биле потребни повеќе од 40 часа.

Ја облекла својата ќерка во фустанот ја фотографирала  и го понудила по почетна цена од 85 долари. Идејата била само да се покријат трошоците.

На крајот понудата била многу поголема од очекуваната. За фустанот се водела аукциска војна, имало 137 понуди, а бил продаден за 291.000 долари.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести