Магазин

Се самоуби девојката на Џим Кери

Се самоуби девојката на Џим Кери

Девојката на Џим Кери, Катриона Вајт е најдена мртва. Како што пренесуваат странските медиуми девојката е најдена мртва само неколку дена по разделбата со актерот.

Триесетгодишната Катриона го запозна Џим Кери (53) во 2012-тата година.

Се самоуби девојката на Џим Кери
Се самоуби девојката на Џим Кери

Поранешната шминкерка била најдена мртва во нејзиниот стан во Лос Анџелес ноќта во понеделникот откако претходно испратила неколку загрижувачки пораки на нејзините профили на социјалните мрежи во текот на изминатите неколку недели.

Во четвротокот Катриона напиша:

Се одјавувам од Твитер, се надевам дека им бев светлост на најблиските и на најдрагите. [Љубов и мир] за сите вас.

Во средата напиша стих од познатиот пет Вилијам Батлер Јејтс на нејзиниот профил на Инстаграм:

Бродови дојдете земете ме надвор од овој здодевен свет, сакам да патувам со вас на ветрот, да се искачам на врвот на разбушавената плима и да танцувам врз планините како пламен.

Според пишувањата на дел од медиумите Катриона оставила проштално писмо адресирано до актерот во кои има наводи за нивнито раскинување во четвртокот.

Се самоуби девојката на Џим Кери
Се самоуби девојката на Џим Кери

Се верува дека таа била пронајдена од двајца пријатели откако претходно се предозирала.