среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Самоубиствен мотив причина за уривањето на малезискиот авион?

kinapotragaavion

Поврзани вести

Мистеријата продолжува!

Според  информирани извори блиски на истрагата за мистериозно исчезнатиот малезискиот Боинг 777 со 239 патници за британски Телеграф изјавиле дека веруваат дека авионот намерно е урнат во Индискиот океан како дел од самоубиствен чин

Истражителите се уверени дека не станува збор за технички проблеми и дефект и дека тоа е претставува намера на некој што добро ги знаел деталите кога тоа да го направи.

Никаков дефект не можел да биде причина за „необичниот лет“ и да ги исклучи комуникациските системи пред авионот да сврти од редовниот курс.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести