сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Самоубиствен напад врз полициска станица во Авганистан, 20 загинати

avganistan

Последни вести

Дваесет полицајци загинаа во самоубиствен напад врз полициска станица во Авганистан. Во нападот повредени се осум полицајци, објави МИА.

Портпаролот на гувернерот на провинцијата Логар, истакна дека нападот се случил во Пул-и-Алам, административен центар на провинцијата, 80 километри источно од Кабул. Се уште никој не презел одговорност за нападот.

Најчитани вести