Македонија,Крими хроника

Самоубиство во Охрид: Маж скокнал од 4-ти кат

Самоубиство во Охрид: Маж скокнал од 4-ти кат

Самоубиство во Охрид. Синоќа околу 23 часот маж се самоубил скокајќи од 4-тиот кат на станбена зграда.

Според податоците на порталот Охрид1, идентитетот на мажот е непознат. Човекот е на возраст од околу 45 години, а самоубиството се случило на улицата Даме Груев.

Самоубиство во Охрид: Маж скокнал од 4-ти кат
Самоубиство во Охрид: Маж скокнал од 4-ти кат

Засега не е познато зошто охриѓанецот си го одзел животот.

Полицијата до доцна во ноќта вршела увид, а повеќе информации за настанот се најавуваат за текот на денот.