четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сан Антонио го врати брејкот и поведе со 2:1

Danny Green, Dwyane Wade, Chris Bosh

Поврзани вести

Тимот на Сан Антонио Спарс направи рибрејк и повторно ја презедоа предноста во финалето на плеј офот во НБА лигата, „Мамузите” на Флорида го победија Мајами со 111:92 и поведоа со 2:1 во победи.

Првото полувреме донесе атомска кошарка, а гостите од Тексас водеа со 71:50 Во текот на третата четвртина Мајами значително го подигна нивото на игра, посебно во одбраната, но и ова не беше доволно да се победи мотривираниот Сан Антонио.

Херој на триумфот без дилеми беше Каваи Ленард, кој постигна 29 поени, 4 скока и по две украдени топки, блокади и асистенции. Покрај Ленард одличен беше Дени Грин со 15 поении 5 украдени топки, Паркер – 15 поени, Џинобили – 11 поени и Данкан- 14 поении шестскока.

Во екипатанаМајами, ЛебронЏејмсодиграодлични три четвртини, но загуби сила, а единствена поддршка за него беше Рашард Луис. Џејмс постигна 22 поени, со 7 асистенции пет скока, а Луис имаше 14 поени и четири скока.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести