петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Сан Антонио поведе со 3:2 над Далас

Danny Green, Tony Parker

Поврзани вести

Кошаракарите наСан Антонио Спарс славеа над Далас со 109:103 и поведоа со 3:2 во победи во плејофот од четвртфиналната серија во НБА лига До оваа победа “мамузите”гипредводше Тони Паркер кој постигна 23 поени и пет скока.

Ману Џинобили дополни со 19 поени, додека Тијаго Сплитер мечот го заврши со 17 поени, 12 скока и пет асистенции.
Торонто го победиБрулкин со 115:113 иповеде со 3:2вопобеди, додека Хјустон славеше над Портланд со 108:98 и намали на 2:3 во четврт финалната серија во Западната конференција.

Тоа што најмногу ги радува навивачите на Хјустон е дека се разбуди Џереми Лин кој запиша 21 поен, еден помалку од Двајт Хауард, кој дополни и 14 скока, додека Чендлер Персон имаше 20 поени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести