петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 52

Сан Антонио убедлив против Торонто

Кошаркарите на Сан Антонио ја остварија највисоката победа на осумте натпревари од НБА лигата одиграни ноќеска.

торонто

Поврзани вести

Во дуелот на второпласираните од двете конференции „Спарс“ славеа победа со 28 поени разлика.

Резултати:

Филаделфија – Минесота 93:91,
Бостон – Јута 115:104,
Детроит – Индијана 116:121,
Далас – Вашингтон 113:105,
Сан Антонио – Торонто 110:82,
Денвер – Сакраменто 113:120,
Феникс – Мајами 99:90 и
ЛА Лејкерс – Мемфис 116:102.

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 30-5 (победи-порази), Сан Антонио 28-7, Хјустон 27-9, ЛА Клиперс 23-14, Јута 22-14, Оклахома Сити 21-14, Мемфис 22-15, Сакраменто 15-19.

Пласман Источна конференција: Кливленд 26-7 (победи-порази), Торонто 23-11, Бостон 21-14, Шарлот 19-16, Атланта 18-16, Милвоки 17-16, Индијана 18-18, Чикаго 17-18.

Најчитани вести