недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Сан Сиро заминува во историја

san siro

Поврзани вести

Барбара, ќерката на Силвио Берлускони пред претставниците на медиумите изјави дека она што некое време се шпекулира по медиумите најверојатно и ќе се оствари, односно дека Милан наскоро би можел да се пресели од „Сан Сиро“.

-„Сан Сиро“ е чудесен стадион, место каде е пишувана историја, каде Милан и Интер го доживеаја најдоброто, но сепак тоа повеќе не е доволно. Стадионот мора да пружа разни услуги, мора да биде отворен седум дена во неделата, а не само на денот на натпреварот, изјави Барбара Берлускони.

„Сан Сиро“ кој е дом на Милан и Интер, е отворен во 1926-та година, а беше реновинар во пресрет на Светското првенство во 1990-та година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести