среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Санација на прекопи и чистење шахти во Ѓорче Петров

vodovod

Последни вести

ЈП „Водовод и канализација“, заедно со останатите јавни претпријатија на Град Скопје и градоначалникот Коце Трајановски, денеска  учествуваше во редовна заедничка акција, со цел подобрување на квалитетот на живот на граѓаните на Општина Ѓорче Петров.

Водоводното претпријатие вршеше санација на прекопи и на дефекти, чистење на шахти и сливници и други редовни активности.
Воедно, апелира до граѓаните да не фрлаат отпад во системот на канализацијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести