вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Санчез се олабави и најави светска титула

SANCEZ SE OLABAVI

Поврзани вести

Охрабрен од историскиот успех, пласман во 1/8 финалната рунда и елиминација на актуелниот бранител на тронот, селекцијата на Шпанија, репрезентативецот на Чиле, Алексис Санчез по натпреварот кој беше одигра на фудбалскиот храм “Маракана” изјави дека неговиот тим го има се тоа што е потребно за да биде крунисан за нов светски шампион.

“Го имаме тој победнички менталитет, имаме шампионски менталитет. Така функционира репрезентацијата на Чиле и јас сум убеден дека благодарение на таквиот менталитет, мојата репрезентација може да обезбеди пласман во финалниот натпревар. Јас уште кога бев дете, сонував како ја освојувам светската титула. Никој не смее да заборави дека ниту една друга репрезентација, во последните шест години нема постигнато повеќе од репрезентацијата на Шпанија. Овој успех мора да се цени, да се почитува”, изјави крилниот напаѓач на Барселона, Алексис Санчез.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести