среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Санчез во Ареснал за 40 мил. евра

SANCEZ VO ARSENAL

Последни вести

Според фудбалските медиуми во Шпанија и Англија, лондонскиот премиерлигаш Арсенал ќе излезе како победник во трката по потписот на чилеанскиот интернационалец од редовите на каталонскиот гигант Барселона, Алексис Санчез.

Најпознатиот таблоид на Островот, “Сан”, пред неколкку часа ја пласираше сензационалната информација дека шпанскиот клуб ја има прифатено последната официјална понуда на раководните лица на Арсенал.

Неофицијално, популарните “топчии” е потрошат околу 40 мил. евра за обештетувањето на 25-годишниот крилен напаѓач кој се уште ги име договорено личните побарување.

Освен Арсенал, голем интерес за услугите на крилниот напаѓач покажаа и челниците на Јувентус и на Ливерпул, но истите беа подготвени да платат околу 35 мил. евра за неговото обештетување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести