петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Санчез во Баерн (М), Крос во Барселона

KROS BARSA, SANCEZ BAERN

Последни вести

На повидок е голема размена помеѓу трофејните европски гиганти, Барселона и Реал (М). Шпанските медиуми пред неколку часа ја палсираа сезнационалната информација дека раководните лица на двата клуба седнале на преговарачката маса со цел да ја договорат размената на репрезентативецот на Германија, Тони Крос, кој би требало да се пресели на “Ноу Камп” и чилеанскиот интернационалец Алексис Санчез кој би требало да заврши на “Алианс Арена”.

Дозвола за да биде реализирана оваа сензационална размена на фудбалери има дадено и предводникот на баварскиот гигант Пеп Гвардиола кој потврдил дека има потреба од еден таков крилен напаѓач каков е Санчез, додека новиот предводник на Барса, Луис Енрике во Тони Крос гледа идеална замена за шпанскиот ветеран, Чави Херандез.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести