сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 17

Сандерленд го освои и Олд Трафорд

sanderlend osvoi

Поврзани вести

Фудбалерите на Сандерленд се последните кои можат да се пофалат дека сезонава го имаат победено најголемото разочарување во англиската Премиер лига, тимот на Манчестер Јунајтед.

Саботниот натпревар од 37. коло, одигран на “Олд Трафорд” заврши со минимален триумф на “црните мачки” од 1:0, а единствениот погодок на натпреварот беше дело на шведскиот интернационалец, Себ Ларсон.

За легендарниот велшки интернационалец, Рајан Гигс, ова е прв пораз откако е именува за в.д. менаџер на “црвените ѓаволи”, додека со освоените три бода, Сандерленд е многу блиску до посакуваниот опстанок во елитното друштво.

Резултати: Вест Хем – Тотенхем 2:0, Астон Вила – Хал 3:1, Манчестер Ј. – Сандерленд 0:1, Њукасл – Кардиф 3:0, Стоук – Фулам 4:1, Свонси – Саутемптон 0:1.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести