недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Сандерленд запишан во списокот на Ливерпул

sanderlend spisok liverpul

Поврзани вести

Ниту тимот на Сандерленд не се покажа како посериозна пречка за убедливо најпријатното изненадување во актуелната сезона од англиската Премиер лига, екипата на Ливерпул.

Заостанатиот натпревар од 30. коло кој се одигра на „Енфилд” заврши со минимален триумф на „црвените” од 2:1, а прекрасен погодок од слободен удар во финишот од првото полувреме постигна капитенот на Ливерпул, Стивен Џерард.

Со идентичен резултат, 2:1, заврши првенствената пресметка на “Аптон Парк”, помеѓу екипите на Вест Хем и Хал Сити.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести