вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Сандра Булок прогласена за најубава жена во светот

sandra-bullock-cover-768

Последни вести

Холувудската актерка, Санра Булок е прогласена за најубава жена во светот, во изборот кој го направи американскиот магазин „People“.

bulok2

-Не го земам тоа за сериозно. Прснав од смеење кога го слушнав тоа. Уште на никој не сум кажала. Тоа е стварно смешно. рекла таа за магазинот „People“.

bulok3

Според 50-годишната актерка, „вистинската убавина е нечујна“ и личностите кои таа ги смета за убави, често се обидуваат да не се.

sandra_bullock

 

 

Најчитани вести