петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сандро ќе избира помеѓу Неапол и Рим

Челниците на Рома добија сериозна конкуренција во контроверзниот сопственик на Наполи, Аурелио де Лаурентис кога е во прашање потписот на бразилскиот интернационалец од редовите на Тотенхем, Сандро.

SANDRO KE IZBIRA

Последни вести

Челниците на Рома добија сериозна конкуренција во контроверзниот сопственик на Наполи, Аурелио де Лаурентис кога е во прашање потписот на бразилскиот интернационалец од редовите на Тотенхем, Сандро.

Одличниот играч за врска најави промена на клупската средина и додаде дека му се допаѓа идеата да настапува за клуб кој се натпреварува во италијанската Серија А.

Сопственикот на лондонскиот премиерлигаш, Даниел Леви е подготвен да седне на преговарачката маса, но под еден услов, заинтересираниот клуб да испрати официјална понуда не помала од 9 милиони фунти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести