петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Санирање на дефектот на водоводната мрежа на улица Сараевска

vodovod

Поврзани вести

Поради дефект на водоводна мрежа на улица Сараевска број 9 без водоснабдување се дел од корисниците од улиците Сараевска и Јајце од вчера од 16 часот.

Како што информираат од јавното претпријатие „Водовод“, дефектот ќе биде саниран денеска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести