вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Сања се сели од Емирати на Итихат

sanja od emirati

Последни вести

Репрезентативецот на Франција, Бакари Сања најверојатно ќе биде последниот фудбалер кој прво го има носено дресот на Арсенал, а потоа тој на Манчестер Сити.

Англиските медиуми се убедени дека најбогатиот клуб во Премиер лигата, Манчестер Сити ќе излези како победник во трката по потписот на офанзивниот бек кој на крајот од актуелната сезона ќе има статус на слободен фудбалер.

Последната понуда на Арсенал за нов 2-годишен договор и за неделна плата од 60 илјади фунти, еспресно беше одбиена од францускиот интернационалец со образложение дека сака најмалку 3-годишен договор и неделна плата од 100 илјади фунти.

За разлика од тие на Арсенал, челниците на Манчестер Сити се подготвени да му ја исплнат желбата на Сања кој повторно ќе соработува со поранешните тимски колеги, Самир Насри и Гаел Клиши.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести