понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Санкционирани 30 вработени во МВР

mvr-500

Последни вести

Министерството за внатрешни работи санкционира 30 вработени поради сторени повреди во работењето.

Како што денеска информира МВР, еден вработен добил отказ од работа, 26 вработени се казнети со парична казна, а на тројца им е изречена мерка „степен пониско“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести