недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 19

Сараево без вода поради редок дефект

saraevo

Поврзани вести

Голем дел од Сараево остана без вода поради оштетување на главниот цевковод за водоснабудвање, јавуваат локалните медиуми.

Екипите веднаш изгледе на терен и веднаш започнале со отстранување на дефектот. Но бидејќи се работи за ретко и исклучително тешко оштетување на водоводната цевка, не е познато кога работата ќе биде завршена, пренесува Фена.

Поправката е отежната, бидејќи од едната страна на цевководот се наоѓаат електрични кабли, а од другата страна канализациски цевки, наведуваат од сараевското претпријатие Водовод.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести