петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сараево доби продавница за домашни производи

spajz-4-550x437

Поврзани вести

Сараево доби продавница во која сите производи се од стопроцентно домшно производство.

spajz-1-550x412

 

Во продавницата која се наоѓа во центарот на главниот град на БиХ се продаваат домашни јајца, сирење, тестенини, производи од сушено и чадено месо, туршии, ајвар, мед, чаеви, свежо овошје и зеленчук.

spajz-2-550x366

Производите немаат никакви вештачки додатоци и редовно се контролирани од надлежните институции.

spajz-3-550x412

Продавницата, следејќи ги желбите на купувачите наскоро ќе воведе и разни видови слатко, кои веќе одамна ги нема во продажба, а се интересни за клиентите.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести