вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Сараево:Експлодираше боца со јаглерод диоксид за време на операција, двајца повредени

Еден од нив се здобил со полесни повреди како смрзнатини на рацете, а друиот е упатен на дијагностика на Клиниката на ургентаната медицина, изјавила Шехиќ.

saraevo

Поврзани вести

На Клиничкиот центар во Сараево се случил инцидент кога за време на операцијата експлодирала боца со јаглерод диоксид.Животот на пациентот не бил загрозен, но полесно биле повредени двајца вработени изјавила портпаролката на Клиничкиот центар, Муамера Шехиќ.

Еден од нив се здобил со полесни повреди како смрзнатини на рацете, а друиот е упатен на дијагностика на Клиниката на ургентаната медицина, изјавила Шехиќ.

Како што нагласила портпаролката, боцата уредно била атестирана од надлежна институција која веќе ја контактирале за да го отстрани дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести