петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Сарај, Бутел, Ѓорче Петров утре без струја

struja

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од неколку скопски општини.

Ова се улиците и општините каде утре нема да има струја:

• во периодот од 09:00 до 15:00 часот, корисниците од улиците бр.1, 2, 3, 4 и 5 во село Грчец, ( општина Сарај ),
• во време од 08:30 до 14:30 часот, корисниците од ул.Петар Манџуков, ул.Бутелска, ул.Коле Калински, ул.Марко Крале, ул.Пребондова, ул.Мостарска (општина Бутел)
• во време од 09:00-12:00 часот корисниците од ул.Гарсија Лорка(општина Шуто Оризари)
• во време од 06:15-07:30 часот корисниците од Макпетрол, Вичишки, Бунар Белви, Фудбазер, ДХЛ, Ванекс, дел од Илинден, Белимбегово, Белви, Чеза, Оптима и Фарма прима (општина Илинден)
• од 13:00-15:30 часот корисниците од ул.Арсо Мицков (општина Ѓ.Петров)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести