петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Сарај и Гази Баба утре без струја

struja-500x272

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, информира дека утре, вторник, без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Сарај и Гази Баба.

Ова се улиците кои нема да имаат струја:

• во време од 09.00 до 16.00 часот, дел од корисниците од село Дворце, селата: Орашје, Бојане, Чашка, Веле Поле, Кучково, Грачани, Копаница, селата Долно и Горно Свиларе, село Кондово, село Рашче и село Радуша. (општина Сарај) и
• во време од 09.00 – 09.45 часот потрошувачите од ул. Гемиџиска (о. Гази Баба).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести