четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 45

Сараќини и Костадиновски ќе информираат за мерките со кои што се олеснува бизнис климата во Македонија

Сараќини и Костадиновски ќе информираат за преземените мерки со кои што се подобрува бизнис климата во земјава.

saracini

Поврзани вести

Министерот за економија, Ваљон Сараќини, утре во 11 часот, ќе го посети Централниот регистар на Македонија. Тој заедно со директорот на регистарот, Ванчо Костадиновски, ќе информираат за преземените мерки за олеснување на бизнис климата во Македонија, кои што главно се внесени во донесените законски решенија на Законот за трговски друштва и Законот за едношалтерски систем, а во насока на спроведување на препораките на извештајот “Doing Business“ на Светска банка  за  подобрување на деловната клима.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести