среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сараќини на средба со турски инвеститори заинтересирани за вложување во земјава

saracini

Поврзани вести

Министерот за економија Ваљон Сараќини од денеска ќе престојува во Истанбул каде што ќе ќе има средби со турски бизнисмени заинтересирани за инвестирање во Македонија.

Во фокусот на презентацијата на министерот Сараќини ќе бидат актуелните проекти во енергетиката и минералните суровини, за кои бизнисмените од оваа земја пројавуваат најголем интерес, соопшти Министерството за економија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести