четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Сараќини со претставниците на стопанските комори ќе ја анализираат економијата за оваа година и перспективите за следната година

saracini

Поврзани вести

Министерот за економија, Ваљон Сараќини, денеска ќе одржи средба со претседателите на Стопанската комора на Македонија, на Комората на Северозападна Македонија и на Сојузот на стопански комори на Република Македонија.

На средбата ќе биде направен преглед на економијата во 2013 година, како и очекувањата за 2014 година на економски план во Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести