петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Сараќини во посета на инвестицијата „Мали Лошињ“ во Дебар

saracini sl

Поврзани вести

Министерот за економија Ваљон Сараќини заедно со градоначалникот на Општина Дебар, Ружди Љата и претставник на компанијата-инвеститор, ќе извршат надзор на текот на реализацијата на новата инвестиција вредна шест милиони евра, за која се најавени 70 нови вработувања, од страна на хрватскиот инвеститор –  „Мали Лошињ“ д.о.о, со седиште во Скопје.

Инвеститорот, досега вложил 1,5 милиони евра и ангажира 15 работници.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести