четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Саудиска Арабија е против учеството на Иран во „Женева-2“

saudiska arabija

Поврзани вести

Саудиска Арабија е против учеството на Иран во меѓународната конференција за мирно решавање на сириската криза „Женева-2“, поради отсуството на јавна согласат за формирање на преодна сириско Влада, пренесе саудиската новинска агенција „СПА“.

„Секоја покана за учество на конференцијата во Женева треба да биде поврзана со исполнувањето на сите услови наведени во поканата, од кои нејглавна е создавање преодна Влада во Сирија“, изјавил анонимен извор за „СПА“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести