вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 17

Савевски: Бараме избори на 5. јуни

savevski

Поврзани вести

Неколку илјади граѓани од собирот на ГДОМ во Битола порачаа дека стојат зад тоа да се одржат изборите закажани на 5.јуни за да се стави крај на кризата.

-Пораката е една и единствена, да живее Република Македонија, да живее демократијата. Бараме и очекуваме избори на 5 јуни оваа година, а граѓаните во Македонија ќе ја дадат довербата на оние кои што тие сакаат, порача Сашко Савевски од Битола.

Најчитани вести