понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Савиџ: Ете зошто Мурињо го продаде Мата

savidz eto zosto

Поврзани вести

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Лестер и Бирмингем, Роби Савиџ, јавно ја критикуваше играта на најскапата аквизиција во клупската историја на Манчестер Јунајтед, шпанскиот интернационалец Хуан Мата, кој одигра очајно на неделниот дерби натпревар против екипата на Ливерпул.

“Се надевам дека сега им е јасно на сите тие на кои не им беше јасно зошто менаџерот на Челзи, Жозе Мурињо го продаде Хуна Мата на големиот ривал. Мурињо свесно се ослободи од услугите на Мата. За играч на едно високо ниво, потребни се и силни нозе, за кога ќе  паднеш,  одма да станеш. Мата го нема тој квалитет. Искрено, јас не гледам ниту една причина поради која Мата мора да биде дел од првиот тим на Манчестер Јунајтед”, изјави Савиџ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести