сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Савиќ се договори со Славија Софија

савиќ

Последни вести

Македонскиот фудбалски интернационалец Душан Савиќ потпиша едногодишен договор со бугарскиот прволигаш Славија Софија. Тој стави потпис на договор со важност до крајот на оваа сезона, по што повторно ќе седне на маса со челниците на Славија Софија.

Напаѓачот досега беше член на Каисар од Казахстан, а во кариерата има настапувано и во Романија, Украина и во Узбекистан. Во Македонија, Душан Савиќ ги носеше дресовите на Беласица, Победа, Работнички на Вардар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести