понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сообраќајот се одвива во влажни коловози

patista

Поврзани вести

На патниот правец Кратово – Пробиштип, на околу 100 метри за излез од Кратово, поради обилните врнежи оштетена е една коловозна лента, при што е воведена забрана за тешки моторни возила и автобуси, додека сообраќајот за патничките моторни возила се одвива наизменично.

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани и застои, по наместа влажни коловози.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести