сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Сцени од порно филмовите кои не треба да ги правите дома

Ништо не е како што е на филм. Истото се однесува и на порно филмовите.

African couple kissing in bed

Поврзани вести

Порно филмовите понекогаш можат да бидат добар поттик за двојките во сексуалниот живот, но морате да бидете свесни за фактите дека тоа е само филм и нема врска со реалноста.

 Сите имаат оргазам за паметење

Во реалниот живот, нормално изгледа различно. Било која личност во врската знае дека жената пoнекогаш не постигнува оргазам, но тоа не е проблем ако и двајцата се чувствуваат убаво. Понекогаш е само лош ден, а понекогаш е потребно повеќе труд.

Секс маратон

Во порно филмовите сексот трае и трае, а сите знаат колку понекогаш сексот набрзина е добредојден. Во ситуацијата која немате време за маратонски секс и обврските ве притискаат, саканата личност тоа ќе го разбере и ќе се впушти во брза, возбудлива игра без размислувања.

Свет без влакна

Ретко која жена има секогаш совршено средени препони како што имаат актерите во филмовите. Добро знаеме дека влакната растат постојано и секогаш ги има меѓу две депилации.

Егзибиции во филмовите

Порно филмовите имаат тенденцијада покажаат невообичаени пози. Тоа не е ништо страшно додека не сфатите дека тие воопшто не знаат за некои класични пози и ви создваат вина поради „обичен секс“. Сексуалниот терапевт Бренди Енглер за Womans Health истакнува дека единствено што е важно да се забавувате во кревет.

Вечното прашање за кондомите

Како и многу други работи, мажите во порно филмовите имаат совршени тела, но и еден голем недостаток-не користат кондоми. Сексот на почетокот на врската мора да биде заштитен и немојте да се согласите на ништо помалку.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести