петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

СДСМ демантира дека имало тепачка во СДСМ

sdsm

Поврзани вести

Опозициската СДСМ испрати соопштение со кое што демантира дека имало тепачка во нивните редови.

„Бесрамна лага се пишувањата на порталите под контрола на Никола Груевски, Курир и Нетпрес, за некакви несогласувања и наводен инцидент во СДСМ. Очајни, Никола Груевски, раководството на ВМРО-ДПМНЕ и нивните медиумски послушници, фатени во криминал, наместени тендери и корупција, спас бараат во измислици. Лажните информации што ги пласираат владините медиуми говорат за агонијата и безизлезот во коишто се потонати премиерот Груевски и неговите најблиски соработници“, стои во реакцијата на партијата.

Според нив, комични биле ваквите обиди да се прикриеле облиците на владеењето.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести