четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

СДСМ го бутка Героски за главен уредник во МТВ

b_gerovski-640x396A

Последни вести

Името на уредникот на весникот „Слободен печат“ и координатор на порталот „ПлусИнфо“, Бранко Героски, е најчесто споменуваното име на преговорите меѓу работните групи за избор на главен уредник на информативната програма на јавниот сервис МТВ, објавува порталот „Максим“.

– Героски е најсериозен кандидат за фотељата на Горан Петрески. До 15-ти октомври партиите треба да постигнат договор и за прашањата кои се однесуваат на медиумите. Извесно е дека најголем дел решенија ќе се однесуваат на МТВ, пишува „Максим“ повикувајќи се на сопствени анонимни извори.

Најчитани вести