среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

СДСМ: Коалицијата „Сушико“ излезе на виделина

sdsm

Поврзани вести

Излезе на виделина коалицијата „Сушико“ помеѓу директорот на УБК, Сашо Мијалков и лидерот на ДПА, Мендух Тачи, велат од СДСМ реагирајќи на денешната прес конференција на Тачи.

„Преку Мендух Тачи, говори Сашо Мијалков. Со ова лидерот на ДПА, Тачи покажа како кога соработува со некоја политичка партија, всушност одработува за службите на ВМРО-ДПМНЕ под раководство на директорот на УБК, Мијалков“, се вели во кратката писмена реакција на опозициската партија .

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести