петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 8

СДСМ: „Курир“ по наредба ги вади од контекст речениците на Заев

sdsm1233311

Последни вести

Очигледно Никола Груевски не сака да ги чуе суштинските работи кои ги искажа претседателот на СДСМ, Зоран Заев во интервјуто за „Алсат-М“ телевизија.

Затоа провладниот „Курир“ добил наредба да вади од контекст.

Еве кој дел од одговорот на прашањето на Претседателот Заев во интервјуто за „Алст-М го скрати „Курир“:
„Дополнително, изгубената доверба во институциите , тешката економска состојба, толку ги има раздразнето чувствата на сите етнички заедници“

Власта не сака да слушне за изгубената довербата на граѓаните во партизираните институции, ниту пак за тешката економска состојба.

Најголемата одговорност за состојбите во државата е на Никола Груевски кој со политиките на штета на сите граѓани во државата 9 годинин се одржува на власт.

Ваквиот начин на постапување на провладините медиуми не е информирање туку пропаганда. Ова е класичен пример на злоупотреба на медиумите од страна на власта. Уште еден доказ на крајно лошите оценки за состојбите со медиумте во Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести