сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

СДСМ: Лага е дека Македонија е четврта најниско задолжена земја

kire naumov press 10.02.14

Поврзани вести

Од опозициската СДСМ велат дека тоа што власта ја претставува Македонија како четврта најниско задолжена земја во Европа, е лага.

„Власта ја претставува Македонија како четврта најмалку задолжена земја во споредба со останатите држави во Европа. Што е лага. Груевски и Ставрески долгот на централната влада на Македонија го споредуваат со јавниот долг на останатите држави а не со долговите на нивните централни влади. Што се две сосема различни работи“, рече Кире Наумов, претседател на економскиот совет на СДСМ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести