среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 49

СДСМ лажејќи се избрука: Обвинија дека не се гради патот Кочани-Делчево, а истиот се гради од мај годинава

k-d-640x360

Поврзани вести

Заплеткувајќи се во сопствените лаги, СДСМ постојано си го покажува вистинското лице пред јавноста.

Партијата на Зоран Заев денес обвини дека не се гради пат на чија изградба активно се работи од мај годинава.

Во налетот да оцрнат, не внимаваат, па дури почнаа да се служат со видливи лаги. СДСМ денес на прес-конференција обвинија дека не се гради патот Кочани-Делчево чија изградба свечено почна да се одвива од мај годинава.

„Се работи за исклучително значајна градба, а градежните работи имаат прогрес над 10% и за околу 18 месеци треба да биде завршен целиот пат во должина од 30 километри со вредност од 6 милиони евра“, изјавуваат од Министерството за транспорт и врски.

Од таму велат дека ова е срамен доказ дека СДСМ се служи со дрски лаги само со цел да нанесе штета врз угледот на Владата и Министерството.

 

Најчитани вести