понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

СДСМ на четврти март ќе го избере кандидатот за претседател

sdsm

Поврзани вести

На четврти март опозициската СДСМ ќе го обелодени името на својот кандидат за претседател на претстојните избори.

Ова, како што информираат од партијата, следи по одлуката 16-от Конгрес на партијата да се одржи на четврти март.

Конгресот на партијата ќе се одржи во хотелот Александар Палас.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести