среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

СДСМ нема да учествува во денешната работа на Собранието

Пратениците на опозицијата нема да присуствуваат на седницата на Собранието. Ова денес на прес-конференција го најави лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Z.Zaev

Последни вести

Пратениците на опозицијата нема да присуствуваат на седницата на Собранието. Ова денес на прес-конференција го најави лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Груевски, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ предлагаат закони коишто се спротивни на интересите на граѓаните, на државните интереси и на Договорот од Пржино. Повторно носат еднострани одлуки, обвини Заев.

Тој рече дека аболицијата мора да биде целосно поништена и дека законот мора да важи подеднакво за сите.

Најчитани вести