недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

СДСМ непресушен извор за твитерџиски шеги

twitter-4

Последни вести

На почетокот на оваа година, опозициската СДСМ распиша неколку огласи за сметководители, преведувачи, одржувачи за возилата и слично.

Опозициските огласи наидоа на шега кај твитерџиите која се прошири на социјалните мрежи.

Па така во новите огласи се бара батучед за тендер, одгледувач на корнишони, банкар од доверба, чистач на луксузни станови и што уште не.

За да се насмеете добро, разгледајте ги, па ако некој оглас ви фати око, ќе ве разочараме бидејќи нема да можете да аплицирате.

Ова се огласите:

o1

o2

o3

o4

o5

o6

o7

o8

o9

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести