вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

СДСМ обвини за нови анекс договори за „Скопје 2014“

Нови обвинувања од опозицијата.

sdsm

Поврзани вести

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија соопшти дека по пат на анекс на договор на градежната компанија „Бетон“ ќе и бидат исплатени нови 69.619.516 денари за изведба на дополнителни и непредвидени работи на катната гаража кај „Беко“ во центарот на Скопје.

„Како и во бројни други случаи, договорот бил потпишан со преговарање и без претходно објавување оглас. Со тоа граѓаните на Скопје и Македонија ќе добијат уште една сомнителна градба, која ќе чини многу повеќе од најавените и онака неверојатни 14 милиони евра. Македонија под ВМРО-ДПМНЕ стана шампион во склучување на неверојатно високи анекс договори, со што цената на објектите се зголемува повеќекратно, стои во соопштението на СДСМ, според кој, владејачката партија за проектот „Скопје 2014“ склучила анекс договори во вредност од над 60 милиони евра

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести